ترس از دست دادن زمان

از دست دادن زمان

ترس از دست دادن زمان

یکی از ترس‌هایی که خودم هم بسیار با آن مواجه می‌شوم ترس از دست دادن زمان است تا به حال این افکار به سراغتان آمده است؟

  • دیر شروع کردم زمان رو از دست دادم
  • دیگه برای شروع این کار دیره
  • باید قبلا شروع می‌کردم
  • از من دیگه گذشته
  • ای کاش زود تر شروع می‌کردم

در گذشته همیشه افسوس زمانی را می‌خوردم که از دست داده بودم و کارهایی که می‌توانستم انجام دهم ولی انجام نداده بودم و همیشه به افرادی که از من سن کمتری دارند می‌گویم خوش به حالتان شما فرصت زیادی دارید از همین حالا شروع کنید جالب اینجاست افرادی که از من بزرگ‌تر هستند مدام این موضوع را بیان می‌کنند که ای کاش من هم سن تو بودم.

من در حال حاضر که این کتاب را می‌نویسم ۲۲ سال سن دارم شاید خیلی از کسانی که این کتاب را می‌خوانند از من بزرگ‌تر باشند و بگویند خوش‌بحالش فعلا فرصت زیادی دارد اما باید بگویم من هم همین حس را نسبت به افرادی که از خودم کوچک‌تر هستند دارم. اما من یک نکته را یاد گرفته‌ام، اینکه هیچ وقت دیر نیست همیشه می‌توان موفق بود و برای موفقیت تلاش کرد و به آن رسید.

حال با چند نفر از افراد موفق دنیا که در سن بالا شروع کرده‌اند و به موفقیت رسیده‌اند آشنا می‌شویم.

جف بزوس

جف بزوس

موسس فروشگاه اینترنتی آمازون است او در ۳۱ سالگی یعنی در سال ۱۹۹۴ آمازون را تاسیس کرد. در آگوست ۲۰۱۳ واشنگتن‌ پست را خرید و در مارس ۲۰۱۸ با ۱۱۲ میلیارد دلار دارایی ثبت شده به عنوان ثروتمند‌ترین فرد جهان شناخته شد.

در حال حاضر سن شما بیشتر از آقای بزوس است؟ پس با نفر بعدی آشنا شوید.

کلنل ساندرز

کلنل ساندرز

فکر کنم مرغ سوخاری‌های KFC نیازی به معرفی نداشته باشند یکی از دلایل مشهور بودن این رستوران موسس آن یعنی کلنل ساندرز است.

او تا ۴۰ سالگی به کارهایی مثل آهنگری و بازاریابی بیمه مشغول بود. اما در ۴۰ سالگی همه این شغل‌ها را کنار گذاشت و یک رستوران کوچک بین راهی در اتاقکی در یک پمپ بنزین افتتاح کرد. اول کار خودش سرآشپز بود او در ۶۲ سالگی اولین رستوران خود را تاسیس کرد و تعداد شعبه‌های آن را تا ۶۰۰۰ رساند.

هنوز فکر می‌کنید دیر است؟ پس با مادربزرگ آشنا شوید.

آنا ماری ربرتسون موزس

آنا ماری ربرتسون موزس

یکی از نقاش‌های خود‌آموخته معروف است. او در ۷۸ سالگی شروع به کشیدن نقاشی کرد نقاشی‌هایش مربوط به زندگی روستایی در محل زندگی‌اش در اطراف نیویورک بود.

در سال ۲۰۰۶ یکی از شاه‌کارهای او به قیمت ۱.۲ میلیون دلار به فروش رسید.

 

هنوز فکر می‌کنید دیر شده است؟؟؟

میثم دریکوندی
میثم دریکوندی

فهرست مطالب

پاسخ