ایده‌های کسب و کارهای اینترنتی

ایده‌های کسب و کارهای اینترنتی

کسب درآمد از اینترنت یکی از گرایش های جدی در سالهای اخیر است، باتوجه به رشد روز افزون اینترنت همه ما بدنبال این هستیم که سهمی از فروش های اینترنتی داشته باشیم، وقتی می شنویم ۲۵هزار فروشگاه اینترنتی ایرانی وجود دارد که تا ماه می سال ۲۰۱۷ ای نماد دریافت کرده‌اند و درآمد این فروشگاه‌ های آنلاین در سال گذشته بیش از ۱۸ میلیارد دلار معادل ۷۰هزار میلیارد تومان بوده است، طبیعی است که ماهم علاقه مندیم سهمی از این حجم تراکنش ها داشته باشیم.

یکی از نگرانی‌های ابتدایی افراد برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی نبود ایده برای شروع است. شما با یک ایده کسب و کار اینترنتی می‌توانید اولین قد‌م‌ها را برای راه‌اندازی کسب و کار بردارید. ایده و طرح برای شروع مهم است و اگر بتوانید خوب روی آن تمرکز کنید، می‌توانید یک ایده کسب و کار جدید و پردرآمد خلق کنید.

داشتن ایده پولساز کسب و کار اینترنتی بخصوص اگر جدید باشد می‌تواند نقطه شروع خوبی برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق باشد.

راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی

فروختن وسایل مختلف به صورت آنلاین، شاید ساده ترین ایده کسب و کار اینترنتی باشد. هرکسی می تواند به راحتی یک فروشگاه آنلاین را در چند دقیقه بسازد و شروع به فروختن انواع محصولات کند. محصولات می توانند لوازم فیزیکی (یعنی چیزهایی که نیاز به ارسال پستی دارند) یا محصولات دیجیتال مانند کتاب های الکترونیکی، موسیقی، نرم افزار و غیره باشد

سئو و بهینه‌سازی سایت

صاحبان بسیاری از کسب‌وکارها نمی‌دانند که بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو تا چه حد می‌تواند روی کسب‌وکارشان تاثیر داشته باشد.  افراد صاحب کسب و کار را در زمینه سئو یاری کنید و به آنها کمک کنید سایت‌ خود را از لحاظ سئو تقویت کنند.

بازاریابی خدمات خرده کاری

ساز و کار این روش بدین صورت است که افرادی که نیاز به دریافت یکسری خدمات جزئی دارند، به سایت شما مراجعه می کنند. سپس از بین افراد ماهری که در وبسایت ثبت نام کرده اند، فردی را برای کارشان فرا می خوانند. شما به ازای متصل کردن این افراد به هم، از افراد ماهر و کارفرمایان هزینه دریافت می کنید.

همکاری در فروش

در این روش با تاسیس یک وبسایت و تبلیغ محصولات یک تولید کننده در آن، برای فروش محصولات به شرکت ها کمک می‌ کنید. در عوض شرکت ها مقداری از سود حاصل از فروش را به شما پرداخت می کنند. مزیت این کسب و کار اینترنتی این است که نیازی به ایجاد سازوکاری برای حمل و نقل و ارسال کالا ندارید و صرفاً نقش واسطه خواهید داشت. بیشتر کسب و کارهای همکاری در فروش، سرانجام شروع به فروش محصولات خودشان می کنند.

طراحی سایت

یکی دیگر از شغل های اینترنتی پر درامد و پرسود که در سطح جهان خیلی طرفدار دارد طراحی سایت میباشد . البته این را بدانید که برای طراحی سایت اصلا نیازی به برنامه نویسی وب نیست شما برای طراحی سایت میتوانید از سایت ساز های رایگان و cms های رایگان استفاده کنید

طراحی گرافیک آنلاین

طراحان گرافیک از طریق تولید محتوا تصویری، ساخت لوگو، طراحی وبسایت ها، صفحات فروش و … درآمد کسب می کنند. گرافیک یک صنعت بزرگ است و هزاران کسب و کار و فرصت های شغلی را در بر می گیرد و جزو ایده های کسب و کار اینترنتی بسیار خوبی به شمار می آید.

سایت فروش اشتراک ماهانه و حق عضویت

یکی از کارهایی که این روزها خیلی جواب می دهد طراحی سایت های فروش اشتراک و حق عضویت است مثلا می توانید یک سایت راه بندازید و با جمع آوری ویدئو های انگیزشی افراد مشهور صنعت موفقیت مثل دارن هاردی، جف السون، برایان تریسی، وارن بافت، آنتونی رابینز و … یک وب سایت خوب و کامل در این زمینه راه اندازی کنید و با ایجاد پلن های اشتراک ماهانه یا سالانه و فروش آنها کسب درآمد کنید

مشاوره کسب‌وکار

از تجربیات خودتان می‌توانید به کسب‌وکارهایی که تازه شروع کرده‌اند کمک کنید شروع خوبی داشته باشند و با کسب‌وکارهایی که در میانه راه هستند برای رشد بیشتر همکاری داشته باشید.

مشاوره شبکه‌های اجتماعی

شرکت‌های بزرگتر معمولا توانایی این را دارند که یک شخص را بطور تمام وقت برای مدیریت اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی به خدمت بگیرند. به عنوان یک مشاور، شما می‌توانید به آنها کمک کنید بهترین تاکتیک‌های بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی و زمانبندی پست‌ها را تنظیم کنند و حتی بهترین محتوا را برای مخاطبین آنها فراهم کنید.

برای دریافت روش‌های بیشتر می‌توانید به دوره رایگان راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی مراجعه کنید

 

بهترازدیروز
بهترازدیروز

فهرست مطالب

پاسخ