آموزش راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی

راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی چیست؟

هر فعالیتی در اینترنت که منجر به درآمدزایی شود به آن کسب و کار اینترنتی می‌گویند، اما ۲شرط مهم دارد، اول اینکه مالک اصلی بستر کسب و کارتان خودتان باشید، دوم اینکه از طریق آن کسب و کار درآمدی پایدار داشته باشید.

چرا کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟

شرایط اقتصادی جامعه روز به روز پیچیده تر و مشکل تر می شود. درآمد ها پاسخگوی هزینه ها نیست و در این شرایط افراد بسیار کمی پیدا می شوند که حاضر باشند ریسک های مالی را انجام بدهند تا شاید بتوانند پیشرفت کنند .

در این بین افرادی هستند که برای رهایی از مشکلات مالی و رسیدن به موفقیت روی به کسب و کار اینترنتی آورده اند ولی با توجه به نداشتن تجربه و بدون انجام تحقیقات در این زمینه پس از مدتی فعالیت دلسرد و سرخورده شده و اندک پس انداز خود را نیز از دست داده و از فعالیت در این زمینه منصرف می شوند .

کسب و کار اینترنتی همچون کسب و کار فیزیکی نیازمند به تلاش , مداومت و پیگیری دارد . درست است که سرمایه مورد نیاز شما در یک کسب و کار اینترنتی بسیار کمتر از یک کسب و کار فیزیکی می باشد اما همین سرمایه اندک اگر حساب شده هزینه نشود و شما بدون انجام تحقیقات و مطالعه پا در این عرصه بگذارید , همان سرمایه اندکتان از بین خواهد رفت و کسب و کار شما با شکست مواجه خواهد شد .

مراحل کلی راه اندازی کسب و کار اینترنتی

  • یک نیاز در بازار پیدا کنید و به آن پاسخ بدهید(حوضه فعالیت خود را مشخص کنید).
  • سایتی طراحی کنید که به راحتی بتوان از آن استفاده کرد.
  • از موتور‌های جستجو برای جذب ترافیک به سایت‌تان استفاده کنید.
  • به عنوان یک فرد متخصص برای خود اعتبار جمع کنید.
  • مشتریان و مشترکین خود را از طریق ایمیل پیگیری کنید.

انتخاب حوزه فعالیت در راه اندازی کسب و کار اینترنتی

  • مشخص کردن هدف خود

شما باید کلیه اهداف خود را از راه اندازی کسب و کار اینترنتی یاد داشت کنید و برای خود برنامه ریزی کنید که چگونه خدمات و محصولات خود را به مخاطبان و کاربران هدف خود ارائه بدهید

  • پیدا کردن مهارت و تخصص خود

در این مرحله باید لیستی از تخصص ها و توانایی‌های خود را بنویسید توجه: منظور از مهارت‌ها و تخصص‌ها لزوما دانش فنی راه‌اندازی سایت نیست منظور هرگونه تخصصی است که می‌تواند به شما در مدیریت و بالابردن فروش کسب و کارتان به شما کمک کند.

  • تعیین اندازه بازار

باید بازار هدف و تعداد مخاطبان این بازار را شناسایی کنید و از کافی بودن تعداد کاربران مطمئن شوید حوزه فعالیت شما باید به گونه ای باشد که افراد پس از یک بار مراجعه کردن به وب‌سایت شما باز هم به وب‌سایت شما مراجعه کنند.

راه اندازی و طراحی سایت

می‌توانید با یک شرکت طراحی وب سایت تماس بگیرید، طرح و ایده خود را با آنها در میان بگذارید تا هم از آنها مشورتی گرفته باشید و هم اینکه آنها دقیقا متناسب با نیاز و سلیقه شما وب سایتی اختصاصی برای شما طراحی کنند. اگر بودجه کافی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود در نظر گرفته‌اید، این بهترین گزینه است.

در غیر این صورت می‌توانید خودتان دست بکار شوید اولین کاری که باید انجام دهید انتخاب هاست و نام دامین است. نام دامین را باید با توجه به حوزه کاریتان انتخاب کنید. انتخاب نام دامین بر عهده شماست.

برای طراحی و راه اندازی وب سایت از سایت سازها می توانید کمک بگیرید. استفاده از سایت سازها برای افرادی که هیچ دانش و تجربه ای در طراحی سایت ندارند بسیار پیشنهاد می شود.

استفاده از موتور‌های جستجو برای جذب کردن خریداران به سایت‌

مهم ترین راه و اصلی ترین راه در راه اندازی کسب و کار اینترنتی برای افزایش فروش ان است که شما وب‌سایت خود را برای برای موتور های جست و جو گر بهینه سازی کنید که در اصطلاح به ان سئو یا seo گفته می‌شود.

ترافیکی که از گوگل دریافت شود برای هر سایتی مهم و هدفمند است. کاملا مشخص است که هر کسی که در گوگل به دنبال چیزی می گردد، احتمال خیلی زیاد دارد که به مشتری تبدیل شود و خرید انجام دهد.‍

برای دریافت روش‌های بیشتر می‌توانید به دوره رایگان راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی مراجعه کنید

بهترازدیروز
بهترازدیروز

فهرست مطالب

پاسخ