افراد موفق از قوانین پیروی می‌کنند

پیروی از قوانین

قوانین طبیعت در ۱۰۰ درصد شرایط صادق هستند چه ما با آن‌ها موافق باشیم چه نباشیم. اما وظیفه ما این است که  قوانین را بهتر بشناسیم و رفتار خود را با آن‌ها هماهنگ کنیم.

قانون باور

یکی از مهم‌ترین قوانین کائنات قانون باور است. بر اساس این قانون، اگر انسان با تمام وجود و احساس خود چیزی را باور داشته باشد، به حقیقت تبدیل می‌شود.

دو نوع باور وجود دارد:

  • باورهای مثبت
  • باورهای منفی و محدودکننده

به همان اندازه که باورهای مثبت می‌توانند باعث موفقیت شوند به همان اندازه باور های منفی هم توانایی محدودکردن انسان را دارند. ذهن انسان تلاش می‌کند تا باورهای او را به واقعیت تبدیل کند. پس باید روی باورها تمرکز کرد و باور مثبت ساخت.

باورها آموختنی هستند

وقتی انسان به دنیا می‌آید هیچ باوری ندارد و در طول زندگی باورهای مختلفی را می‌آموزد، در حال حاضر در هر جایگاهی که هستید و هر باوری که دارید، زمانی در جایی آن را آموخته‌اید پس نیاز است که به منبع آموخته‌های خود توجه کرده و از هر جایی و هر شخصی الگو نگیرید، زیرا باورها هرچه که باشند به حقیقت تبدیل می‌شوند.

زمانی که کاری را شروع می‌کنید تنها در صورتی به موفقیت می‌رسید که باور داشته باشید می‌توانید، در غیر این صورت هرچه باور شما ضعیف‌تر باشد بازدهی کار نیز پایین تر می‌آید.

با باورهای منفی و محدود کننده چکار کنیم:

باورهای منفی چه واقعی و چه غیرواقعی، موانعی هستند بر سر راه موفقیت که شما را محدود می‌کنند باید تمامی این باورهای اشتباه را پیدا کرده و ریشه‌یابی کنید که چه چیزی باعث ایجاد این باور در شما شده است آن را رفع کرده و باورهای مثبت را جایگزین باورهای منفی کنید.

تمرین:

لیستی از باورهای مثبت و منفی خود را بنویسید و آن‌ها را ریشه‌یابی کنید که چه چیزهایی باعث ایجاد این باورها شده‌اند. سپس عوامل باورهای مثبت را تقویت کنید و عواملی که باعث ایجاد باورهای منفی می‌شوند را از زندگی حذف کنید.

قانون جذب

قانون جذب می‌گوید انسان مانند یک آهن‌رباست و همه افراد، رویدادها، و شرایطی که با تفکرات او هماهنگ است را به سمت خود جذب می‌کند. هر آنچه امروز دارید بخاطر شخصیت و تفکرتان به خود جذب کرده‌اید.

شاید این قانون کمی عجیب و دور از ذهن به نظر برسد اما اگر به گذشته خود نگاهی بیاندازید متوجه می‌شوید که شرایط و زندگی که در حال حاضر دارید نتیجه تفکرات و تصمیماتی است که در گذشته گرفته‌اید.

انسان شبیه پنج نفری می‌شود که بیشتر با ‌آن‌ها در ارتباط است. چرا؟ چون ۹۵ درصد تفکر و احساس انسان نسبت به خودش توسط افرادی که بصورت مداوم با آن‌ها در ارتباط است تعیین می‌شود.

تمرین:

لیستی از تمامی مواردی که در گذشته خواسته شما بوده‌اند و در حال حاضر به آن‌ها رسیده‌اید را بنویسید.

لیستی از تمامی خواسته‌هایی که در حال حاضر دارید را بنویسید و درمحلی قرار دهید که مدام آن را ببینید و برای جذب آن‌ تلاش کنید.

قانون تطابق

بر اساس این قانون دنیای بیرون شما بازتاب دنیای درونتان است. شما دنیا را آنگونه که هست نمی‌بینید، بلکه دنیا را همانگونه می‌بینید که خودتان هستید.

وقتی از درون مثبت باشید و به دنبال پیشرفت بروید و برای آن تلاش کنید دنیا پر می‌شود از فرصت‌های پیشرفت اما زمانی که از درون منفی باشید و باور کنید که نمی‌توان موفق شد و هیچ فرصتی وچود ندارد چشمانتان بسته می‌شود و هیچ فرصتی را نخواهید دید.

وقتی افراد از زندگی بیرونی خود ناراضی هستند به سمت رفتارهای منفی می‌روند مثل زیاده روی در خوردن و نوشیدن یا ورزش نکردن، اما وقتی افراد وارد یک رابطه شاد می‌شوند و از آن رضایت دارند بیشتر به خود توجه می‌کنند و مراقب سلامتی خود هستند.

تمرین:

دوست دارید دنیایتان چگونه باشد؟ هرآنچه دوست دارید را بنویسید و برای آن تلاش کنید.

میثم دریکوندی
میثم دریکوندی

فهرست مطالب

پاسخ