افراد موفق قورباغه را می‌بوسند

قورباغه را ببوس

آیا دوست دارید موفق باشید؟

دوست دارید شاد زندگی کنید؟

روزی روزگاری

روزی روزگاری یک جادوگر شاهزاده‌ایی را به قورباغه تبدیل کرد و گفت تا زمانی که یک شاهزاده خانم او را ببوسد قورباغه باقی می‌ماند. یک روز یک شاهزاده خانم کنار برکه‌ایی رفت و در خیال خود به شاهزاده رویاهایش فکر می‌کرد که قورباغه پیش او آمد و به او گفت من یک شاهزاده هستم و یک جادوگر مرا طلسم کرده است اگر مرا ببوسی طلسم می‌شکند و من با تو ازدواج خواهم کرد.

اگر شما به جای آن شاهزاده خانم بودید حرف‌های آن قورباغه را باور می‌کردید؟

فرصت‌های قورباغه‌ای

گاهی اوقات فرصت‌هایی که در زندگی به سمت ما می‌آیند در اول کار قورباغه به نظر می‌رسند و خود ما حاضر نیستیم از این فرصت‌ها استفاده کنیم ولی در گذر زمان وقتی می‌بینیم یک نفر دیگر همان ایده و فرصت ما را انجام داده است و به موفقیت رسیده فقط حسرت گذشته است که برای ما باقی می‌ماند.

انجامش می‌دهید؟

اگر به شما بگویند برای رسیدن به موفقیت باید یک قورباغه را ببوسید این کار را انجام می‌دهید؟

به سوال بالا به دقت فکر کنید و تصور کنید یک قوباغه خیس و لزج روبروی شماست و برای رسیدن به موفقیت باید آن را ببوسید این کار را انجام می‌دهید؟

افراد موفق این کار را انجام می‌دهند. تمام کسانی که در زندگی به موفقیت‌های بزرگی رسیده‌اند در زندگیشان قورباغه‌هایی داشته‌اند که مجبور بودند آن‌ها را ببوسند. قورباغه‌ها همان کارهای سختی هستند که دیگران حاضر نیستند انجام دهند ولی افراد موفق برای رسیدن به موفقیت آن‌ها را انجام می‌دهند.

فقط افراد موفق در یک روز سرد زمستانی برای رسیدن به خواسته‌های خود صبح زود بیدار می‌شوند و برای آنچه که می‌خواهند تلاش می‌کنند.

افراد معمولی ترجیح می‌دهند در رختخواب گرم و نرم خود بمانند.

فقط افراد موفق حاضرند ساده‌ترین و کسل کننده‌ترین کارهای ممکن را انجام دهند تا به هدف خود برسند.

افراد معمولی این کارها را نادیده می‌گیرند و انجام نمی‌دهند.

با قورباغه ها چکار کنیم؟

هر روز یکی از کارهایی که دوست ندارید را انجام دهید. با انجام این کار روحیه شما بالاتر می‌رود زیرا بدترین و استرس زا ترین کار را انجام داده‌اید و دیگر فکرتان درگیر انجام آن نیست و می‌توانید با این تفکر جلو بروید که سخت‌ترین و کسل کننده‌ترین کار را انجام داده‌اید پس انجام کارهای دیگر سخت نیست.

تمرین:

  • لیستی از کارهایی که برای رسیدن به خواسته‌های خود باید انجام دهید ولی انجامشان سخت است را بنویسید.
  • تلاش کنید هر روز بهتر از دیروز باشید و هر روز سعی کنید یکی از این کارها را انجام دهید.
  • با تکرار کارهای سختی که برای موفقیت نیاز است آن‌ها را به عادت تبدیل کنید.

میثم دریکوندی
میثم دریکوندی

فهرست مطالب

پاسخ