افراد موفق خواسته‌های خود را می‌نویسند

نوشتن خواسته ها

افراد موفق خواسته‌های خود را می‌نویسند.

معمولا یک وجه اشتراک بین تمامی کتاب‌هایي که در حوضه موفقیت هستند وجود دارد. «نوشتن» در اکثر کتاب‌ها به نوشتن توجه خاصی شده است و مدام تکرار می‌شود اهداف، خواسته‌ها، کارها، انتظارات، و هر چیز مهم دیگر را بنویسید.

در گذشته اصلا اعتقادی به نوشتن اهداف و خواسته‌هایم نداشتم و فکر می‌کردم اصلا تاثیری در روند موفقیت ندارد اما یک نکته کوچک باعث شد من به نوشتن هر آنچه که در مسیر موفقیت به آن نیاز دارم روی بیاورم.

«فراموشی» همیشه کارهایی که باید انجام می‌دادم یا خواسته‌هایی که داشتم را فراموش می‌کردم تصمیم گرفتم برای یک‌بار هم که شده آن‌ها را بنویسم و نتیجه مثبتی که از این کار گرفتم باعث شد تا هر‌آنچه که برای رسیدن به اهدافم به آن‌ نیاز دارم را بنویسیم.

اگر به تمرینات این کتاب و کتاب‌های دیگر من دقت کرده و آن‌ها را انجام داده باشید متوجه می‌شوید که در بیش از ۹۰ درصد این تمرین‌ها به نوشتن توجه خاصی شده است.

چرا باید اهداف و خواسته‌ها را روی کاغذ نوشت؟

نوشتن اهداف روی کاغذ اولین گام برای رسیدن به آن‌هاست. با این کار شما مجبور می‌شوید اهداف خود را تجسم کنید.

با نوشتن اهداف به آگاهی کامل می‌رسید و اهداف روشن و شفاف‌تر می‌شوند.

نوشتن اهداف باعث می‌شود تمرکز بیشتر روی آن‌ها داشته باشید. هر چه تمرکز بیشتری روی اهداف خود داشته باشید دست پیدا کردن به آن‌ها ممکن‌تر می‌شود.

زمانی که اهداف را می‌نویسید ایده‌های جدید به ذهنتان می‌رسد و اگر سریع آن‌ها را مکتوب نکنید فراموش می‌شوند.

تا زمانی که اهداف خود را ننویسید رویا و خیالی بیش نیستند.

این اهداف را مشخص کنید.

اهداف شغلی:

هر‌آنچه که برای بهتر شدن شرایط شغلی نیاز است را بنویسید. کارهایی‌ که از این به بعد باید انجام دهید و کارهایی که نباید انجام دهید.

اهداف شخصی:

تمامی تلاش‌های ما در زندگی برای این است که بتوانیم شادتر زندگی کرده و شرایط بهتری برای خود و خانواده ایجاد کنیم. هر‌‌آنچه که برای داشتن یک زندگی بهتر و شادتر نیاز است را بنویسید. اگر محدودیت‌هایی که در حال حاضر دارید را نداشتید چه کارهایی انجام می‌دادید ؟ به کجا سفر می‌کردید؟ چه کمکی به جامعه و دیگران می‌کردید؟

تمرین:

  • لیستی از تمام خواسته‌های خود را به صورت کاملا شفاف بنویسید.

نکته: میخواهم پولدار شوم، میخواهم سالم باشم، میخواهم شاد باشم این‌ها هدف نیستند باید به صورت دقیق بنویسید چه می‌خواهید. اگر پول می‌خواهید دقیقا بنویسید چقدر می‌خواهید،  اگر می‌خواهید سالم یا شاد باشید بنویسید چگونه باید سالم‌تر و شادتر بود.

  • برای هر کدام از خواسته‌هایی که نوشته‌اید زمان انجام در نظر بگیرید. به صورت دقیق بنویسید تا چه زمانی باید به این خواسته‌ها برسید.
  • فهرستی از کارهایی که برای رسیدن به هر کدام از خواسته‌ها باید انجام دهید را بنویسید.
  • بهایی که برای رسیدن به خواسته‌ها باید بپردازید را بنویسید.

نکته: یهای موفقیت همیشه مادی نیست. زمانی که شما برای انجام کار در نظر می‌گیرید، تلاشی که می‌کنید هم جزو بها کار به حساب می‌آیند.

  • هر آنچه که نوشته‌اید را مرتب کنید.
  • از همین لحظه تصمیم بگیرید و شروع کنید. برای رسیدن به خواسته‌هایتان کارهایی که نیاز است را انجام دهید.
  • تلاش کنید بهتر از دیروز باشید.

میثم دریکوندی
میثم دریکوندی

فهرست مطالب

پاسخ