قیف محتوا چیست

قیف محتوا

قیف محتوا سیستمی است که از طریق محتوا مخاطبان جدید را به سمت کسب و کار شما جذب می‌کند. سپس با عرضه انواع دیگر محتوا به این مخاطبان، آنها را به مشتری تبدیل می‌کند.

بسیاری از کارشناسان بازاریابی، این قیف را به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌کنند اما به صورت کلی سه بخش وجود دارد که باید آنها را به خاطر داشته باشید:

 

بالای قیف:

افرادی هستند که هیچ گونه شناختی نسبت به شما و محصولات یا خدماتتان ندارند و برای اولین بار با محتوایی که تولید کرده‌ و انتشار داده‌اید جذب کار شما شده‌اند.

زمانی که مردم برای اولین بار با کار شما آشنا می‌شوند، باید با محتوای آموزشی از آن‌ها پذیرایی کنید. در این مرحله، مخاطبان می‌خواهند بدانند شما راه‌حلی برای مشکل‌شان ارائه می‌کنید یا نه.

وسط قیف

افرادی هستند که با کسب‌وکار و محصولات شما آشنایی دارند ولی تا بحال از شما خرید نکرده‌اند.

زمانی که مخاطبان به این باور برسند که محصولات شما می‌تواند راه‌گشای مشکل‌شان باشد، ممکن است از راه‌حل پیشنهادی شما استفاده کنند. آن‌ها قیمت‌ها را در نظر می‌گیرند، وضعیت شما را با دیگر رقبا مقایسه می‌کنند و اغلب، بررسی‌ها و تحقیقات موردی را مطالعه می‌کنند.

اولین خریدها در این قسمت انجام می‌شود.

پایین قیف

افرادی هستند که قبلا از شما خرید کرده‌اند. در این قسمت باید تلاش کنید خریداران را به مشتریان وفادار تبدیل کنید.

پس از این‌که فردی به مشتری وفادار شما تبدیل شد، باید پیوند خود را با او محکم کنید تا از خرید خود خوشحال باشد. مرحله نهایی در قیف مربوط به تشویق خریداران به حمایت از کسب‌وکار شما می‌شود. در این مرحله باید محتوایی به آن‌ها ارائه دهید که راه‌حل‌های شما را به دیگران نیز پیشنهاد کنند.

اهمیت ایجاد قیف بازاریابی محتوا

طبق مطالعه انجام شده توسط Kapost بازاریابی محتوا در مقایسه با جستجوی غیررایگان به ازای هر دلار هزینه پرداخت شده 3 برابر بیشتر کاربر ایجاد می‌کند.

اما چطور چنین چیزی ممکن است؟ دلیل این موضوع ریشه در یک حقیقت دیگر دارد. بازاریابی محتوا (بخصوص تولید محتوای وبلاگی برای سایتتان) بهترین نوع سئویی است که می‌توانید انجام دهید.

بازاریابی محتوا منجر به افزایش تعداد بک لینک‌ها، صفحات ایندکس شده و گسترش تبلیغات دهان به دهان برای برند شما می‌شود و مثل پخش کردن خرده نان‌هایی در سراسر اینترنت است که مشتریان را به سمت شما هدایت می‌کنند.

برای دریافت روش‌های بیشتر می‌توانید به دوره بازاریابی محتوایی مراجعه کنید

بهترازدیروز
بهترازدیروز

فهرست مطالب

پاسخ